Výzva NOS PČR ve spolupráci s ČMKOS Vládě ČR!

NOS PČR ve spolupráci s ČMKOS požaduje navýšení platů občanských zaměstnanců, navýšení služebních příjmů příslušníků znovu v roce 2017 a požaduje po vládě prostředky na stravování pro policisty.

Předsednictvo NOS PČR je v úzkém kontaktu s předsedou ČMKOS Josefem Středulou, který představil činnost české odborové centrály na zasedání výborů NOS PČR dne 22. června 2017. Zejména jde o těsnou spolupráci v tlaku na vládu pro zlepšení platových podmínek občanských zaměstnanců.

Na základě společných aktivit NOS PČR apeluje dopisem na předsedy koaličních stran současné vlády, aby od 1. 9. 2017 navýšila o 10% platové tarify občanských zaměstnanců bezpečnostních sborů. Vedle toho požaduje, aby ještě v tomto roce došlo k dalšímu zvýšení služebních příjmů příslušníků, kdy hlavním důvodem je potřeba personální stabilizace a odstranění nekonkurenceschopnosti bezpečnostních sborů při náboru nových příslušníků. Směrem ke stranickým předsedům a také k premiérovi vlády NOS PČR požaduje zajištění finančních prostředků určených pro příspěvek zaměstnavatele na stravování příslušníků a zaměstnanců Policie ČR. Tento příspěvek v současné době není.

 

(dopisy jsou přílohou tohoto textu)